Chór Polonia 2015

Wesele cygańskie na scenie Domu Polskiego w Edmontonie z okazji 15 rocznicy założenia Chóru Polonia

Rok temu Chór Polonia przedstawił niezapomniane cygańskie wesele w najwspanialszym wydaniu. W wypełnionej po brzegi sali bankietowej Domu Polskiego publiczność miała niecodzienną okazję, aby poznać kulturę i sposób życia tej często niewłaściwie postrzeganej mniejszości narodowej. To społeczność pełna kontrastów i piękna, w której religijne i kulturowe tradycje wplatają się również w elementy współczesnej mody i kultury.

Publiczność naturalnie była zaskoczona piękną cygańską muzyką, tańcem i śpiewem. Nie sposób było powstrzymać ręce od nagradzania aktorów oklaskami. Szczególną sympatię publiczności pozyskała sobie 11 letnia skrzypaczka Maja Budzińska, grająca utwory na cygańską nutę. Przedstawienie uświetnił również „czardasz” w wykonaniu zaproszonej na to przedstawienie węgierskiej grupy tanecznej. Przedstawienie było niezwykłym widowiskiem, z piękną dekoracją, dynamiką cygańskiej muzyki, spontanicznością, bogactwem niepowtarzalnych kostiumów przygotowanych z wielką dbałością i wiele innych atrakcji.

Jednym słowem, było to wspaniale barwne przedstawienie, które podbiło serca nie tylko polonijnej publiczności. Po przedstawieniu artyści wpadli w objęcia rodziny i przyjaciół, z pewnością w dowód wdzięczności za tak piękne przedstawienie. Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla organizatorów i solistów z Chóru Polonia za przygotowanie pięknego, jubileuszowego spektaklu, który na długo pozostaje w naszej pamięci. Kabaret „Cygańskie Wesele” odsłonił niesamowity potencjał artystyczny drzemiący w polonijnych artystach.

Wielkie Gratulacje i podziękowanie dla Chóru Polonia za realizowanie artystycznych pasji i dostarczanie publiczności niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Zygmunt Cynar

Źródło: Polonia News Edmonton Styczeń, 2015